P2Jmenuji se Pavla Hovorková a jsem kreativec – vymýšlím, kreslím a následně graficky zpracovávám nápady. Navrhnu vám firemní i individuální styl, abyste na první pohled zaujali klienty svou osobitostí a stali se pro ně zapamatovatelnými.

Mým velkým úspěchem je spolupráce s paní Petrou Sternbergovou, spolumajitelkou zámku Jemniště. Tvoříme spolu veškeré tiskoviny. Dále pak spolupráce s Václavem Martincem, divadelním režisérem a pedagogem. Přes divadelní tvorbu jsme se dostali až k ilustracím do jeho knihy Učíme děti mluvit a vyprávět (2015). Další velkou radostí bylo vytvořit loga pro Šárku Morávkovou, specialistku na individuální cestování, a Martinu Vokurkovou Chocovou, zakladatelku Open English.

Při tvorbě si nejprve zjistím klientovu představu, pak hledám inspiraci. Následuje skicování návrhů, které v průběhu konzultujeme, a vybraný návrh zpracuji do finální podoby. Jsem přesvědčená, že není nutné za každou cenu „dělat umění“ podle posledních módních trendů. Je lepší pracovat s klientem tak, aby finální výsledek korespondoval s jeho podstatou, hodnotami.

Trvalo mi hodně let, než mi došlo, že od malička miluji kreslení a vymýšlení nápadů všeho druhu. Kreslila jsem pořád nějaké návrhy a brala to jen jako prostředek k tomu, že se podle nich bude něco vyrábět. Nedocházelo mi, že samotné kreslení spojené s vymýšlením je právě to, co mě nejvíc baví a v čem jsem opravdu dobrá.

Někde během profesní dráhy grafika se mi radost z vymýšlení vytratila. Začala jsem se sama sebe ptát, jaký má smysl, sedět v práci u počítače a tvořit tiskoviny do šablon. Abych se pustila do samostatného tvoření naplno, se muselo stát, že mě v rámci reorganizace rozsadili s kamarádkami z kanceláře.

Začala jsem si zase kreslit i sama pro sebe, pro radost. Výsledkem je videoklip k písni Labuť (skupina Vyklouband) a krátká úvodní animace na těchto stránkách.

Dlouho jsem si myslela, že musím neustále tvrdě pracovat a nabírala si hodně projektů najednou. Pak jsem se několikrát přepracovala a zkolabovala. Teď už vím, že je lepší i něco odmítnout a věnovat se naplno jedné věci. A také je dobré nedělat všechno sám. Ondra mi z toho mého začarovaného kruhu pomohl ven.

Stačí se na chvíli zastavit, zamyslet, pustit si oblíbenou hudbu a nápad se vynoří z hlubin vašich myšlenek. Pošlete mi své stávající či nové grafické nápady a návrhy na bezplatnou konzultaci.

Krásný kreativní den
Pavla

O2Jmenuji se Ondřej Mašek a jsem IT specialista a programátor. Webové prezentace zpracovávám na platformě WordPressu a pro internetové obchody na Prestashopu. Šablony vytvářím k plné funkčnosti grafického návrhu webu, SEO optimalizaci dle potřeb zákazníka a také správu počítačové sítě a PC.

Již několik let zajišťuji technické zázemí firmy Heart Solution s.r.o., kardiologické ambulance v Praze. Zajištuji jim chod počítačové sítě, všech počítačů včetně serveru. Starám se o zálohování dat a plynulý chod ambulance a aktuálnost webové prezentace. Dále úzce spolupracuji s Dětskou kardiologií pro děti a dorost s.r.o. kde působím jako technický konzultant a také zajišťuji plynulý chod pracoviště. Jsem zaměstnán v jedné firmě, kde působím jako IT manager.

Při své práci kladu důraz na spolehlivost mých služeb a rychlé řešení vzniklých problémů, ke spokojenosti klienta. Problémům se snažím předcházet vzdálenou správou a kontrolou klientských stanic.

Spousta lidí řeší problémy s PC, až když nastanou. Zjistí, že přijdou o data, a pak se teprve obrací na specialisty. To už ale bývá pozdě a člověk o data přijde. Ve spolupráci se mnou se těmto problémům můžete vyhnout.

Výpočetní technikou žiji již od malička. Ačkoli jsem vystudovaný bioinženýr na ČVUT, u výpočetní techniky jsem zůstal nadále. Postupem času jsem zjistil, že mě práce pro zaměstnavatele stojí spoustu mého času a nikterak neprezentuje přímo mě, že dělám příliš projektů najednou a pomalu je nestíhám. Zjistil jsem, že mě baví jednat s lidmi a řešit jejich problémy v oblasti IT.

Proto jsem se spojil s Pavlou a vytvořili jsme firmu PO Art s.r.o., kde se budu moci realizovat na plno a konečně se soustředit pouze na jednu věc.

Není důležité pracovat od nevidim do nevidim a neustále si práci přidávat. Vede to pouze k nespavosti a vnitřnímu neklidu.

Proto budu rád, když se na mě obrátíte a rád vám poradím, co by se dalo v oblasti IT u Vás vylepšit nebo se o Vaše počítače postarám.